Podaruj dzieciom 1,5% na OPP

Wspieramy dzieci z Katowic już od blisko 20 lat. Początki naszej działalności to pionierska, ofiarna i bezinteresowna pomoc, którą na starym dworcu PKP niosła „dzieciom ulicy” Pani Bronisława Słowik – założycielka i pierwsza prezes Stowarzyszenia – wraz z wolontariuszkami z Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Katowicach.

Dołączyli do niej: Pan Radny Józef Zawadzki i Pan Krzysztof Śnioszek – obecny prezes „Szansy dla Każdego”. No i liczne grono wolontariuszek i wolontariuszy oraz wychowawcy, którzy opiekują się dziećmi z Katowic Śródmieścia w placówce wsparcia dziennego (świetlicy środowiskowej) przy ul. 3 Maja 36: Pani Kasia – kierownik placówki, Pani Ilonka (która pełni też społecznie funkcję skarbnika Stowarzyszenia), Pani Joasia i Pan Andrzej, a wcześniej Pan Stanisław, który przez wiele lat kierował świetlicą i zasiadał w Zarządzie „Szansy”.

Nie moglibyśmy zapewnić dzieciom codziennej opieki i przeróżnych zajęć, gdyby nie dofinansowanie, które ze środków budżetu miasta przekazują na prowadzenie placówki władze Katowic, oraz życzliwość okazywana od lat przez kierownictwo i pracowników Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta – dziękujemy Pani Naczelnik Małgorzacie Moryń-Trzęsimiech, Pani Kierownik Małgorzacie Glince i Pani Inspektor Ani Szczęch!

Jeśli chcesz mieć udział w przywracaniu i wywoływaniu uśmiechu na twarzach katowickich dzieci, to rozliczając PIT za 2022 rok wpisz nasz numer KRS:

0000216403

Podziękujemy Ci słowami naszego patrona Janusza Korczaka: Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…