Wycieczka do Wieliczki

W sobotę, 25 marca, wybraliśmy się do Wieliczki. Wyjechaliśmy z Katowic autokarem o godzinie 8 rano razem z grupą podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych DOM w Katowicach, zaopatrzeni na drogę w pyszne kanapki przygotowane i podarowane przez znaną katowicką Restaurację Patio Park – dziękujemy Pani Prezes Lidii Giglok-Murek i przemiłym Pracownikom Restauracji.

Fot. Wycieczkowicze z Panem Radnym Józefem Zawadzkim przed Kopalnią Soli Wieliczka
Fot. Dzieci przed wejściem do Kopalni Soli Wieliczka

Zwiedziliśmy słynną Kopalnię Soli Wieliczka, oprowadzani przez przewodnika, który wtajemniczał nas w kilkusetletnią historię Kopalni wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Fot. Przewodnik oprowadził nas po kopalnianych chodnikach i kaplicach

Po pouczającej, wyczerpującej wędrówce kopalnianymi chodnikami, przyszedł czas na chwilę wytchnienia i posiłek ufundowany przez władze Kopalni.

Fot. W oczekiwaniu na zasłużony posiłek

Późnym popołudniem wróciliśmy do Katowic i jeszcze długo nie mogliśmy ochłonąć z wrażeń, jakie pozostawiła na nas wyprawa do Wieliczki.

Dziękujemy Panu Radnemu Józefowi Zawadzkiego – pomysłodawcy i głównemu organizatorowi wycieczki – oraz władzom Kopalni, Panu Prezesowi Pawłowi Nowakowi, Członkowi Zarządu Panu Jarosławowi Malikowi i Panu Dyrektorowi Tomaszowi Broniowskiemu, a także Panu dr. Arturowi Koziołowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Wieliczka, który podarował dzieciom słodycze i piękne, kolorowe plecaki (wręczały je strażaczki z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej).

A za troskliwą opiekę słowa wdzięczności kierujemy pod adresem naszych wychowawców: Pani Kasi – kierownika placówki, Pani Ilonki i Pana Andrzeja.

Fot. Dzieci otrzymują plecaki podarowane przez Burmistrza Wieliczki
Fot. Gościnni strażacy pokazali nam specjalistyczny sprzęt przeciwpożarowy
Fot. Dzieci oglądają specjalistyczny samochód miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej